Marijampolės

evangelikų liuteronų

parapija

Text Box:

Alundos parapija (Švedija)

 

Alunda parapijos puslapis

 

2014 05 31

 

  

2012 10 18-21

 

 

 

             Grupelė žmonių nusprendusių geriau pažinti Lietuvą nepuolė pirmiausia užsisakinėti bilietų keltu ar lėktuvu, bet skyrė savo laiką dešimčiai pamokų, kurių metu susipažino su istorija, kultūra, tradicijom ir tik tuomet ėmė planuoti, kokiu transportu būtų patogu visiems atvykti.

             Aišku, tą keletą paskirtų dienų savo akim, kai kam pirmą kartą pamatyti Lietuvą, buvo sudėtinga suplanuoti. Tačiau pasirinktas atvykimo laikas 2010 m. spalio 8 - 11 dienos buvo dėkingas. Šeštadienio rytas svečiams buvo išties įsimintinas, nes sporto centro “Sūduva” stadione tądien vyko derliaus šventė “Sūduvos kraitė 2010”. Buvo ir ką pamatyti, ir išgirsti, paragauti ir įsigyti, juk vienoje vietoje įvairūs tautodailės darbai, ūkininkų ir sodininkų gėrybės, seniūnijų prisistatymai bei vaišės. Tą pačią dieną suspėta aplankyti ir Kauno senamiestis bei Pažaislio vienuolyno ansamblis. Sekmadienio rytą pamaldos Marijampolės liuteronų bažnyčioje. Vėliau pažintis su Marijampole. Dalis pirmadienio dienos paskirta Trakams ir Vilniui.

 

 

 

             2009 m. kovo 27-30 d. parapiją aplankė seseriškos Alundos parapijos keturių žmonių  grupė: kun. Anne-Marie Larsson, kun. Jan Eric Gunnar Engqvist, diakonė Ulla Greta Ståhlberg ir choro vadovas Jan Olof Anders Hällgren.

 

 

2007 m. rugsėjo 13-16 dienomis kunigas V.Klesevičius lankėsi Alundos parapijoje, kurią tuo metu vizitavo vyskupas.

 

 

2007 m. gegužės 18-21 dienomis mus aplankė Alundos parapijos jaunimo choras.

 

 

2006 m. balandžio 28 - gegužės 3 dienomis Alundos parapija pakvietė pas save mūsų parapijos chorą. 

 

 

2005 m. rugsėjo 2-5 dienomis sulaukėme dar kartą svečių iš Alundos. Šį kartą atvyko parapijos choras, kuris padovanojo nuostabų koncertą.

 

 

2005 m. balandžio 4-11 dienomis mūsų parapijoje lankėsi Alundos parapijos delegacija, kurią sudarė jų parapijoje dirbantys žmonės. Vizito metu buvo aptarta situacija parapijose ir tolimesnis mūsų parapijų bendradarbiavimas. Svečiai pasiūlė savo finansinę pagalbą darbui su vaikais ir jaunimu.

 

 

           2004 m. liepos 26 d. – rugpjūčio 4 d. parapijos jaunimas kartu su Marijampolės skautais dalyvavo skautų stovykloje Vassaro.

 

 

2003 m. birželio 30 – liepos 7 dienomis parapijoje lankėsi skautų grupė iš Švedijos, Alundos parapijos. Parapijietės Laimos Mozūraitienės iniciatyva buvo surengta bendra lietuvių ir švedų skautų stovykla prie Iglės ežero. Iš parapijos dalyvavo 5 jaunuoliai. Švedų dėka mūsų jaunimas taip pat turėjo galimybę aplankyti Kauną, Vilnių bei Druskininkus. Grupę lydėjusi diakonė Ulla-Greta kartu su pagyvenusių žmonių klubo nariais lankėsi Vištytyje, Gražiškiuose, Virbalyje. Taip pat aplankė parapijiečius, nuvyko į “Suvalkijos” pensionatą ir senelių namus prie katalikų bažnyčios.

            

 

             2000 m. liepos 2 d. parapija šventė savo jubiliejų: prieš 10 metų buvo atkurta parapija ir prieš 5 metus atstatyta bažnyčia. Į šią šventę buvo atvykę ir Alundos parapijos atstovai.

 

 

             1999 m. spalio 21-28 dienomis kun.V.Klesevičius su žmona ir parapijos choristais Laima ir Vyteniu lankėsi Alundos parapijoje. Ši kelionė buvo tikrai turininga, nes turėjome galimybę pažinti parapijos gyvenimą, aplankėme Upsalos universitetą ir diakonijos mokyklą, Biblijos draugiją Stokholme bei kitas organizacijas ir žymias vietas.

 

 

             1998 m. rugsėjo 19-22 d. svečiai iš Alundos parapijos